آموزش

ترولی چیست؟

ترولی فلزی

ترولی چیست؟

ترولی یکی از پیشرفته ترین وسایل برای جا گیری ابزار مختلف در هنگام انجام یک کار استفاده میشود و در عین سادگی کاربرد های بسیار زیادی دارد همچنین در اکثر محیط ها از ترولی یا ترای استفاده های محتلفی میشود.مکان هایی مانند مجموعه های آرایشگاه مردانه،بیمارستان ها و سالن زیبایی، مراکز درمانی،رستوران ها  و …

ترولی در مجموعه ها برای به کار گیری تجهیزات کار آمد برای کاهش انرژی که صرف میشود و سرعت بخشیدن به کار کمک کند و میتواند به مقدار زیادی نیرو را بهره وری کرد.

از ترولی برای کارهای روزمره ی نظافت در هتل ها و ادارات استفاده میشود و برای استفاده از آن به وسایلی که شخص از آن استفاده میکند طراحی و ساخته میشود.

برای مثال:برای انجام خدمات کار کنان در هتل ها داشتن سطل زباله و قفسه برای جمع آوری وسایل از چرخدستی ها و انواعی از ترولی ها استفاده میشود.و میتوان با استفاده از این وسیله ی بسیار کاربردی لوازم را منسجم و مدیریت کرد و فرایند با کیفیت تری را حاصل کند.

از فواید استفاده از ترولی میتوان به شستوشوی سطح ،جابجایی آسان تجهیزات و حمل زباله نسبت به استفاده ی آن در هر مکانی  اشاره کرد. کارایی ترولی حمل و نقل آسان و ساختاری که یک ترولی دارد باعث پر کاربردی این وسیله شده است.

بدنه ای منسجم،پلاستیکی و قابل بازیافت ،محکم اما سبک و قابل حمل از ویژگی های فیزیکی این وسیله میباشد .

و با پیشرفت روز به روز طرح های جدیدی مانند ترولی فلزی میتوان آن ها رو مشاهده کرد

ترولی در واقع مجموعه ای از بخش ها و طبقات مختلف بوده که برای جایگیری ابزار و لوازم های مختلف طراحی شده.که به کمک این بخش های مجزا میتوان چندین فرایند را همزمان انجام داد.

استفاده از ترولی فلزی علاوه بر این کاربرد ها فرایند های دیگری را هم شامل میشود ،از جمله مهم ترین آن ها این است که کار با ترولی باعث جلوگیری از آسیب رساندن به کمر و زانو ی شخص مورد استفاده  با روش های دیگر میشود.

همچنین طراحی چرخ های آن که به صورت منعطی است و همچنین وزن کم آن خستگی کاربر را کاهش داده و باعث سریع تر حرکت کردن ترولی شده و صدایی هنگام راه بردن آن ایجاد نمیکند که در مراکزی مانند بیمارستان ها موجب اذیت بیماران شود.

همچنین انتقال حجم بالای بار در کمترین زمان و حفظ پرستیژ کاری و مکان های مختلف صرفه جویی می شود.

ترولی

در این جا به انواعی ترولی ها و کاربرد آن ها بیشتر اشاره میشود:

 • ترولی خدماتی:از این ترولی در مکان هایی مانند رستوران ها ،هتل ها و مراکز اقامتی برای شارژ لازم مورد نیاز هر شخص در هر حیطه ی کاری مانند حمل غذا و… استفاده میشود. و از دیگر کاربرد هایش میتوان در رستوران ها به نگهداری و جمع اوری ظروف کثیف،حمل ابزار های نظافتی و سرو غذا اشاره کرد.
 • ترولی بیمارستانی: بیشتر در مکان های درمانی برای حمل ابزار و وسایل پزشکی استفاده میشود.البته باید توجه داشت که جنس بدنه ی ترولی نسبت به محیطی که از آن استفاده میشود چگونه باشد که با توجه به محیط های درمانی در بیمارستان ها و اتاق های جراحی باید بدنه ی ترولی فلزی و از مواد آنتی باکتریال ساخته شود که از جذب و انتشار میکروب ها جلوگیری کند.و نوع دیگر ترولی برای انتقال دارو ها به بیمارستان ها ساخته شده است.
 • ترولی نظافتی:ترولی نظافتی برای نگهداری همزمان چندین ابزار برای شستوشو و تمیز کردن مانند دستمال و اسپری ها برای تمیز کردن مناطق مختلف طراحی شده است.
 • ترولی سالن آرایشگاه: این ترال یا ترولی در سالن زیبایی استفاده ی بالایی دارد که برای هر حرفه ای از این دستگاه به صرفه استفاده میشود،برای مثال برای نگهداری ابزار های رنگ مو و شانه و ورقه های فویل و موارد دیگر و همچنین نگهداری سشوار در هنگام کار کاربرو…..است.

 

  انواع ترولی ها از لحاظ متریال ساختاریشان

 • ترولی پلاستیکی:برای مقاومت بالا از پلاستیک فشرده و یا پلی اتن اطراحی میشود،که حرکت را آسان و وزن ترولی را کاهش میدهد
 • ترولی فلزی:در موارد خاص از ترولی هایی استفاده میشود که نیاز به بدنه ی فلزی دارد ،برای مثال برای حمل لوازم و تجهیزات سنگین ،ترولی برای حمل این ابزارات نیاز به استحکام بالایی دارد. که از جنس آلیاژ آلومینیوم و استیل و پروفیل فلزبه کار میرود.

ترولی فلزی

اما این موضوع باعث بیشتر شدن وزن ترولی و افزایش قیمت چرخ دستی میشود!

 

اما باید چگونه ترولی مورد نیاز شغل خود را انتخاب کنیم ؟

 

در انتخاب و خرید چرخ دستی و ترولی برای کار مورد نیاز باید به مساعل زیر توجه نمود:

 • نوع عملکرد مورد نیاز
 • مقدار باری که قرار است روی شاسی قرار بگیرد
 • ابعاد و تعداد طبقات مورد نیاز کاربر
 • طراحی ترولی
 • محفظه ی نگهداری زباله
 • محیط مورد استفاده
 • فضای نگهداری پاک کننده ها
 • مساحت اتاق و جنس پوشش آن.

ترولی علاوه بر کاربرد های فراوان که در بالا به انها اشاره کردیم از لحاظ زیبایی و دکوراسیون  داخلی محل های مختلف جنبه های زیادی دارد.که میتوان به ترولی های فلزی که بسیار زیبا طراحی شده اند اشاره کرد.،از کار این ترولی ها به عنوان تزئین مکان های کنج خانه یا سالن زیبایی استفاده میشود، که بر روی آنها طبق سلایق افراد چیدمان مختلفی مانند تجهیزات آرایشگاه که برای یک کاربر ارزش بالایی دارد میتواند استفاده شود.

همچنین اگر به دنبال اجرا کردن انواع ترولی فلزی هستید میتواند با ما تماس و طرح مد نظرتان رو ارسال کرده و با مشاوران ما آن را برای شما نسبت به کارایی شما اجرا کنیم

شماره تماس برای ارتباط با ما:۰۹۱۲۵۴۶۸۲۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *